Miękka książeczka „Gdzie mieszkam” Jolly Baby opowiada o zwierzątkach i ich domach. Zawiera mnóstwo elementów atrakcyjnych dla malca. Dziecko poznaje świat, dotykając miękkiej trawy, której źdźbła wystają ze stron, i szeleszczącej skorupki ślimaka. Dźwięk wydaje również „piszczący” ul. Mały odkrywca uczy się rozpoznawać swoje odbicie w bezpiecznym lusterku i może się pobawić rybką chowaną za siateczką. Ta unikalna książeczka edukacyjna ma także wygodną zawieszkę, która umożliwi zamocowanie jej do wózka lub łóżeczka, oraz niezbędny w okresie ząbkowania gryzak.
Wielostronicowa książeczka edukacyjna Jolly Baby, w której kolorowe obrazki zachęcają do nauki liczenia od 1 do 5. Maluch znajdzie tam mnóstwo niespodzianek, takich jak zabawa w „a kuku”, bezpieczne lusterko, szeleszcząca strona, piszczałka ukrytą pod aksamitną łatką i gryzaczek na miękkiej tasiemce. Dla trochę starszych dzieci – maluchów od 10. miesiąca życia – przeznaczona jest książeczka Jolly Baby „Sprawne rączki”. Ma formę praktycznej, rozkładanej teczki z uchwytem. Małe rączki chętnie pobawią się sznurówkami, przyciskanym piszczkiem i grzechoczącą skrzynią pełną skarbów. Trochę trudniejsze będzie zamykanie suwaka i dopasowywanie kolorowych baloników o różnych kształtach. Zabawka rozwija zdolności manualne i kształtuje spostrzegawczość dziecka.
Wybierz zabawki odpowiednie dla dzieckaChodzik, pchacz, a może szelki? Sprzęt pomocny w nauce chodzenia. Twoje dziecko zaczyna podciągać się przy meblach, dzielnie kroczy wzdłuż kanapy, puszcza się i próbuje utrzymać pozycję pionową? Nie możesz doczekać się, kiedy zrobi pierwszy samodzielny krok? Zastanawiasz się, czy kupić mu chodzik? A może lepszy będzie pchacz? Sprawdź, jaki sprzęt może okazać się pomocny w nauce chodzenia.Pierwsze kroki dziecka wywołują wiele emocji. Dają ogromną satysfakcję zarówno dziecku, które ciekawe świata może wreszcie samodzielnie się przemieszczać, jak i jego rodzicom, którzy zdają sobie sprawę, że jeszcze do niedawna całkowicie uzależniona od nich, ukochana kruszynka przestaje być niemowlakiem i staje się dzieckiem. Dlatego rodzice, mimo upomnień znajomych: Cieszcie się, dopóki jeszcze nie chodzi, czekają na to niezwykłe wydarzenie z utęsknieniem, a dziadkowie zastanawiają się, czy ich wnuk „przedepcze roczek”. Zanim jednak maluch nauczy się chodzić, musi minąć sporo czasu. Dzieci zwykle zaczynają samodzielnie chodzić około 12 miesiąca życia. Zdarzają się jednak takie przypadki, że maluch potrafi dreptać, kiedy ma zaledwie 10 miesięcy, a także takie, gdy dziecko opanowuje zdolność chodzenia dopiero w wieku 18 miesięcy. I trzeba sobie zdać sprawę, że nie jest to żadne odstępstwo od normy. Dzieci rozwijają się w indywidualnym tempie. Jedne szybciej zaczynają chodzić, inne – mówić. Bywa jednak często tak, że rodzice, zaniepokojeni faktem, że ich maluch nie potrafi jeszcze chodzić, próbują wszelkimi znanymi im sposobami przyspieszyć ten proces. Wsadzają dzieci na siłę w chodziki, kupują specjalne szelki czy pchacze. Czy to rzeczywiście dobre rozwiązanie? |
|
|
|