Miękka książeczka „Gdzie mieszkam” Jolly Baby opowiada o zwierzątkach i ich domach. Zawiera mnóstwo elementów atrakcyjnych dla malca. Dziecko poznaje świat, dotykając miękkiej trawy, której źdźbła wystają ze stron, i szeleszczącej skorupki ślimaka. Dźwięk wydaje również „piszczący” ul. Mały odkrywca uczy się rozpoznawać swoje odbicie w bezpiecznym lusterku i może się pobawić rybką chowaną za siateczką. Ta unikalna książeczka edukacyjna ma także wygodną zawieszkę, która umożliwi zamocowanie jej do wózka lub łóżeczka, oraz niezbędny w okresie ząbkowania gryzak.
Wielostronicowa książeczka edukacyjna Jolly Baby, w której kolorowe obrazki zachęcają do nauki liczenia od 1 do 5. Maluch znajdzie tam mnóstwo niespodzianek, takich jak zabawa w „a kuku”, bezpieczne lusterko, szeleszcząca strona, piszczałka ukrytą pod aksamitną łatką i gryzaczek na miękkiej tasiemce. Dla trochę starszych dzieci – maluchów od 10. miesiąca życia – przeznaczona jest książeczka Jolly Baby „Sprawne rączki”. Ma formę praktycznej, rozkładanej teczki z uchwytem. Małe rączki chętnie pobawią się sznurówkami, przyciskanym piszczkiem i grzechoczącą skrzynią pełną skarbów. Trochę trudniejsze będzie zamykanie suwaka i dopasowywanie kolorowych baloników o różnych kształtach. Zabawka rozwija zdolności manualne i kształtuje spostrzegawczość dziecka.
Wybierz zabawki odpowiednie dla dzieckaPlastelina, ciastolina i sprytna plastelina. Czym się różnią? Lepienie i modelowanie to jedne z ulubionych zabaw przedszkolaków. Formowanie zwierząt, postaci ludzkich, drzew, kwiatów i budynków jest w pewnym wieku dla dziecka niemalże codziennością. Na rynku dostępnych jest wiele produktów umożliwiających takie zabawy. Warto porównać, czym różnią się od siebie ciastolina, plastelina i sprytna plastelina. Którą wybrać? Zabawy plastyczne, takie jak lepienie, modelowanie i formowanie, to doskonały trening dla małych rączek oraz wstęp do nauki pisania i rysowania, ale nie tylko. Kontakt z lepkim, miękkim materiałem pobudza czucie, pozwala obyć się z gładką, choć śliską i dającą się formować powierzchnią plasteliny. Dzięki temu zajęcia z integracji sensorycznej możemy wykonać w domu. |
|
|
|