Pojazd zdalnie sterowany za pomocą pilota I/R posiada elementy dźwiękowe i świetlne. Można się nim bawić na wiele sposobów.
Dźwig sterowany jest we wszystkich kierunkach, mamy możliwość obrotu ramienia w prawo oraz w lego, przesuwania haka wzdłuż ramienia, oraz podnoszenia i opuszczania ładunku. Mamy również rampę rozładunkową z taśmociągiem, który wprawiamy w ruch obracając pokrętło. Taśmociąg przenosi kulki do zbiornika, który możemy przenieść przy pomocy haka we właściwe miejsce. Pilot posiada również przełącznik który pozwala na sterowanie przy jego pomocy innymi pojazdami z serii Power in Fun.
Zestaw zawiera:
dźwig budowlany – żuraw
pilot do modelu (pilot sterujący Deluxe)
rampa załadunkowa z taśmociągiem
zbiornik do podnoszenia
plastikowe kamienie, rury, pachołki, znaki
Baterie: 6 x AA (brak w zestawie)
Wysokość dźwigu: 68 cm
Wymiary opakowania: 61 (szer) x 11 (gł) x 41 (wys) cm
Wiek: 4+
Wybierz zabawki odpowiednie dla dzieckaChodzik – bardziej szkodzi niż pomaga? Temat chodzików budzi wiele kontrowersji. Z jednej strony specjaliści ostrzegają, że chodzik nie tylko nie pomoże w nauce chodzenia, ale wręcz może ją utrudnić, powodując przy tym liczne problemy zdrowotne. Z drugiej strony nie brakuje rodziców, którzy nadal decydują się na jego zakup. Jedno trzeba przyznać: to sprzęt niezwykle wygodny i praktyczny w użyciu, zwłaszcza dla rodziców. Chodzikposiada specjalny stelaż oraz solidną ramę, które zabezpieczają dziecko przed ewentualnymi urazami. Rodzice nie muszą obawiać się, że mały uparciuch, co rusz próbujący wstawać i stawiać pierwsze kroki, przewróci się i zrobi sobie krzywdę. Dziecko stabilnie siedzi, ogląda świat z nowej, pionowej perspektywy, porusza się, odpychając się nóżkami, a gdy się zmęczy, może pobawić się umieszczonymi na kolorowym blacie przyciskami, migającymi światełkami i wydającymi zabawne odgłosy piszczałkami. Wydaje się, że to gadżet idealny. Czy rzeczywiście? Okazuje się, że nie do końca. Chcąc zapewnić dziecku bezpieczeństwo i uchronić go przed urazami, możemy wyrządzić mu znacznie większą krzywdę, bo prawda jest taka, że dziecko nie nauczy się chodzić, jeśli nie zaliczy po drodze kilku upadków. Tylko w ten sposób nabędzie świadomość własnego ciała, nauczy się utrzymywać równowagę, przenosić środek ciężkości z jednej nogi na drugą czy bezpiecznie upadać. |
|
|
|